راه‌اندازی سامانه Hot-Billing برای مشترکین اپراتور رایتل

در راستای استراتژی‌های شرکت مبنی بر ارائه‌ی خدمات BSS به سایر اپراتورهای کشور و موافقت سهامداران ، بهسا محصول صورتحساب‌گیری Offline خود موسوم به Hot-Billing را در اپراتور رایتل راه‌اندازی و عملیاتی نمود.

پروژه‌ی سفارشی‌سازی، بهره‌برداری و نگهداری از سامانه‌ی صورتحساب‌گیری Offline مشترکین تلفن همراه موسوم به Hot-Billing با همت و تلاش شبانه روزی همکاران تیمهای توسعه و سایر تیم‌های پشتیبان برای بیش از ۵۰% مشترکین شبکه رایتل راه‌اندازی و عملیاتی شده و در حال حاضر در حال بهره‌برداری است.

این سامانه که از ابتدا برای صورتحساب گیری Offline مشترکین دائمی بر اساس فایلهای CDR دریافتی از المان‌های شبکه، طراحی و پیاده‌سازی شده بود؛ با توجه به نیاز اپراتور رایتل مبنی بر بکارگیری برای مشترکین اعتباری، با اعمال تغییرات در طراحی و پیاده‌سازی آن، جهت بهره‌برداری برای مشترکین اعتباری که قواعد مختص خود را دارند، مناسب‌سازی شده و پس از طی مراحل تست و تاییدیه‌های کارفرما، زیربار عملیاتی قرار گرفته است. یکی از چالش‌های مهم در این پروژه همگام سازی سامانه‌ی آنلاین ZTE OCS و آفلاین Hot-Billing است که به صورت پروژه Fusion تعریف و با موفقیت توانست از بخش قابل توجهی از Revenue Loss پیش آمده به دلیل بروز خرابی غیرقابل برگشت ZTE OCS ممانعت به عمل آورد. از سوی دیگر با توجه به ماهیت سامانه‌ی Hot-Billing که برای مشترکین دائمی طراحی شده بود، بکارگیری آن برای مشترکین اعتباری مستلزم تغییرات گسترده در طراحی آن شد.

در حال حاضر سامانه‌ی Hot-Billing تمامی قابلیت‌های لازم برای پشتیبانی از عملیات Charging و Rating مشترکین رایتل اعم از ثبت نام، پردازش CDRهای سرویس‌های مختلف اعم از Voice، Data، SMS، TAP و قطع و وصل سرویس‌های مختلف و اطلاع‌رسانی به مشترکین را به عهده دارد.

لازم به ذکر است با توجه به بررسی ها و تصمیمات مدیریت اپراتور رایتل و تامین منابع سخت افزاری و ذخیره سازی بیشتر از طرف اپراتور، سایر مشترکین نیز به تدریج و در فازهای بعدی به این سامانه منتقل خواهند شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *